Bambu Bıçak Kullananlar
18 Ağustos 2013  //  Yazar:   //  Mutfak  //  1 Yorum

Bambu mutfağımıza sağlık getiriyor. Bu bir gerçek. Peki ya bu durumu kabullenmeyen ve bıçakların sebzeleri ezdiğini söyleyen insanlar olduğunu düşünürsek, akla hemen güvenilirlik geliyor.

Bugün bir kadın forumunda bir hanımefendinin 30 TL’ye bir mağazadan bambu bıçak aldığını ve memnun kalmadığını öğrendik. Açıkçası çok şaşırdık. Şaşırmamızın iki sebebi var. Birincisi o bıçağın 30 TL olması, ikincisi de bambu bıçağın sebzeleri ezdiğinin söylenmesi. 

bambu-bicak

Orijinal bir bambu bıçak, yani %100 bambudan yapılan bir bıçak kesinlikle sebzeleri ezmez. Fiyatı neden o kadar yüksek ben de bilmiyorum ancak standart fiyat 10 ile 13 TL arasındadır. 

Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere bambu ile ahşap çok karıştırılıyor ve ahşap ürünler sanki bambuymuş gibi satılıyor. İnsanlar da bunları aldıklarında ve memnun kalmadıklarında bambunun bir işe yaramadığını düşünüyorlar ve sağlıklı bir yaşamı adeta kendi elleriyle itiyorlar.

Yazar Hakkında :

Bambu Dükkanı size bambu ve Bambu Dükkanı ile ilgili haberleri, yeni ürünleri, kampanyaları ve indirimleri duyurmak için bu blogu açtı.

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir
1 Yorum to “Bambu Bıçak Kullananlar”
  • gülhan tuncer
    29 Ekim 2013 - Cevapla

    bende fiyat araştırması yaptım ama 3tlden 17tlye kadar değişken bir fiyat aralığı olunca yazınızda belilttiğiniz sorular takıldı güvenemedim bu durumda hiçbir siteye asıl anlatmak istediğim bambu bıçakla ahşap bıcağı nasıl ayırt edebiliriz bizi bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim iiyi günler dilerim

Yazı Hakkında Fikrinizi Söyleyin