Bambu Kesme Tahtaları
18 Ağustos 2013  //  Yazar:   //  Mutfak  //  Yorum Yok

Bambu bitkisi ve bambu ağacından yapılan ürünler hayatımıza girdikçe kullanım alanları da genişliyor. Bahçe ve ev mobilyaları ile başlayan furya mutfak ürünleri, tekstil ve aksesuarlarla devam etti, ediyor da.

Sağlıklı yaşam mutfaktan başlıyor. Yemek koyduğumuz tabaklar ve kaseler, salatalık malzemeleri kestiğimiz bıçaklar ve kesme tahtaları sağlığımıza direkt olarak etki eden ürünler arasında. Bambudan yapılmış bu ürünler bakteri barındırmayarak sağlığınızı korumaya yardımcı oluyor. Bambunun anti-bakteriyel olması onu diğer malzemelerden birkaç adım öne çıkarıyor ve tercih edilen hale getiriyor.

bambu-kesme-tahtaları

Bambunun tercih edilmesinin tek sebebi elbette ki anti-bakteriyel olması değil. Bu her ne kadar çok önemli bir özellik de olsa, bambunun tercih edilme sebepleri arasında şık, hafif ve sağlam oluşu yatıyor. Bulunduğu yerde hemen fark yaratan bambu ürünler aynı kategoride olan diğer malzemelerin ürünlerinden daha sağlam ve daha hafif olmasıyla tercih sebebi haline geliyor.

Bambu Kesme Tahtaları mutfaktaki joker eleman adeta. Her türlü kesimde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Et, sebze, tavuk, balık gibi ürünleri keserken çok yardımcı ve rahat oluyor. En önemlisi de sağlıklı olduğunu hissediyorsunuz. Çünkü Bambu Kesme Tahtaları suyu ve deterjanı içerisine emmiyor. Lifleri sayesinde dışarıda tutmayı başarıyor ve bu sayede de herhangi bir kimyasal ile sebzenin ya da etin etkileşime geçmesini engelliyor.

Bambu Dükkanı’nda Bambu Kesme Tahtaları ‘nın farklı modelleri var. Günlük standart kullanım için olandan tutun, ağırlıklı olarak et (steak) doğramalarında kullanılan et tahtası ya da steak tahtası da denen tahtalar da mevcut. Farklı boy ve kalınlıklarda kesme tahtaları size istediğiniz seçim imkanını da sunuyor.

Yazar Hakkında :

Bambu Dükkanı size bambu ve Bambu Dükkanı ile ilgili haberleri, yeni ürünleri, kampanyaları ve indirimleri duyurmak için bu blogu açtı.

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir

Yazı Hakkında Fikrinizi Söyleyin